//*
Skirk du procentus SK Achespo

Nauji metai prasideda kartu su prisijaukinta fortūna – Deividas Survila paskutinę rungtynių sekundę smeigia tritaškį metimą ir išplešia komandai dramatišką pergalę prieš kovinguosius Jonavos KKSC 2003 auklėtinius!

Gerokai iki tol buksavę SK „Achespo” vyrai, šios dienos Jonavos krepšinio mėgėjų lygoje rungtynes pradėjo užsivedę ir gana užtikrintai. Per pirmąsias dešimt rungtynių minučių gerokai jaunesnius varžovus apibėgę achemiečiai (18:24), vis dėl to, antrajame kėlinyje įsivėlė į padriką žaidimą ir leido varžovams tolimu metimu nuo lentos paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis į ilgają pertrauką išsinešti keturių taškų pranašumą (37:33).

Trečiąjį kėlinį „Achespo” krepšinio komanda pradėjo taip kaip ir pradėjo rungtynes – tritaškį smeigė T. Kepežinskas, D. Survila, R. Čerkesas, o kėliniui persiritus į antrąją pusę, dar du tolimus metimus įskraidino ir R. Palčinskas. Įdomu tai, jog per pirmuosius du kėlinius achemiečiai buvo įmete vos du tolimus metimus ir negana to, tai padarė pirmosiomis rungtynių minutėmis (antroje rungtynių pusėje komanda įmetė net 10 tritaškių metimų).

Taigi, pasinaudoję varžovų rizika ties tritaškio linija, į lemiamą ketvirtį mūsų komandos vyrai išėjo su trapia persvara – 53:54. Lemiamą ketvirtį atidarė dar vienas R. Palčinsko bei T. Kepežinsko tritaškis metimas, o iniciatyva pusę ketvirtojo kėlinio buvo mūsų ekipos pusėje (61:62). Vis dėl to, jaunesnieji varžovai ėme taikyti agresyvią gynybą ir nors su tuo sekėsi tvarkytis ganėtinai neblogai išprovokuojant varžovų pražangas ir stojant prie baudų metimų linijos – baudos metimai fatališkai nekrito, tad likus žaisti tris minutes, „Achespo” komandai darėsi karšta (70:65).

Po minutės pertraukėlės atgavę jėgas achemiečiai stojo į lemiamą šturmą – T. Kepežinskas agresyviu reidu link krepšio pelnė du taškus, sėkmingai apsigynus, jau kitoje atakoje R. Čerkesas išprovokavo varžovo pražangą ir pataikydamas vieną metimą iš dviejų, priartino komandą per vieną metimą (70:68). Puikiai lemiamą atkarpą gynęsi juodai žalią aprangą vilkėję mūsiškiai kvėpavo varžovams į nugarą, o likus vos minutei iki rungtynių pabaigos, R. Palčinskas šaltakraujišku metimu iš toli išvedė „Achespo” komandą į priekį (70:71). Varžovų lyderis P. Petrauskas ėmėsi iniciatyvos ir pelnė du greitus taškus, achemiečiai likus žaisti vos 20 sekundžių nesugebėjo užpulti ir pasinaudoję pražangų taktika, prie baudų metimo linijos pasiuntė V. Daškevičių, kurio ranka sudrebėjo ir taiklus buvo tik vienas metimas iš dviejų (73:71).

Lemiama ataka priklausė mūsų komandai ir ji pavyko kaip iš vadovėlio – T. Kepežinskas aštriai verždamasis link krepšio sutraukė kelis varžovus ir puikiai atsimetė kamuolį A. Krikštonaičiui. Šis, nors ir turėjo ganėtinai patogią poziciją atakuoti, nepagailėjo ekstra perdavimo D. Survilai, kuris įsūdė žudantį tolimą metimą – tokį koks būtų patikęs net ir pačiam Šarūnui Jasikevičiui – po idealaus ekstra perdavimo bei tobulai ištampytos varžovų gynybos. 👏 Nors varžovams ir liko 1.2 sekundės, jie nebesugebėjo suregzti padorios atakos ir paskutinis metimas net nelietė lanko. Achemiečiai naujus, 2022 metus, atidaro dramatišku startu laimėdami rungtynes 73:74!

Iki šio mačo abi komandos buvo iškovojusios vos vieną pergalę iš keturių, todėl ši pergalė mūsų komandai buvo tikrai gaivus oro gūsis – ypač suprantant, kad po karantino komanda pasipildė ne vienu nauju veidu, gerokai prailgino savo atsarginių žaidėjų suolelį bei taip, tikriausiai, puoselėja didesnes viltis kovoti dėl pergalių. Tiesa, šios rungtynės buvo pažymėtos ne tik įspūdinga drama. Dar pirmajame kėlinyje, galingai rungtynes pradėjęs M. Bapkauskas patyrė kojos traumą ir kiek laiko turės praleisti be krepšinio lieka neaišku. Komanda linki kuo smulkesnės traumos bei kuo greitesnio grįžimo į aikštę. Ar šios rungtynės taps laipteliu aukštyn į geresnį komandos tarpusavio supratimą, geresnį komandinį žaidimą atnešantį pergales – pamatysim, bet šiai dienai, tai – svarbi ir kartu fantastinė pergalė!